Comedor Residencial Sant Gervasi Parc

Segona dosi de la vacuna COVID-19

Tenim el plaer de comunicar que dilluns passat vam obrir el menjador per a les persones que ja han rebut les dues dosis de la vacuna contra la COVID-19. Els residents esperaven aquest canvi amb il·lusió i esperança per recuperar part d’aquesta normalitat prepandèmia. Ara, en menjar en aquest menjador, poden tornar a triar entre dues opcions de menjar, aspecte de gran importància per al benestar que abandera Residencial Sant Gervasi Parc.

El dissabte dia 20 de febrer la resta dels i les residents rebran la segona dosi i per a principis de març també podran baixar al menjador.

La campanya de vacunació COVID-19 s’ha desenvolupat a Residencial Sant Gervasi Parc amb gran entusiasme. Pas a pas, els nostres residents superen aquesta dura etapa que ens ha tocat viure. Una vegada més, mostrem el nostre agraïment a l’esforç de totes les persones que conformen Sant Gervasi Parc per la seva lluita diària per a combatre la pandèmia. Amb l’esforç diari de tots i totes, podem anar tancant etapes amb la mirada posada en les oportunitats que ens brinda un futur replet de salut, d’anhelades abraçades, d’activitats sense restriccions, de somriures, de felicitat, en definitiva, de la nostra normalitat.

El nostre equip de cuina 

Amb aquesta segona dosi hem pogut obrir el menjador, l’espai de la bona alimentació, font de salut i felicitat. A Residencial Sant Gervasi Parc disposem d’una cuina i equip de cuina propi que elabora plats variats i saludables diàriament, tenint en compte les dietes específiques i les necessitats de cadascun dels residents.

Tornem a la nostra normalitat al menjador: cada dia oferim dos menús a triar amb receptes variades i elaborades amb molt d’amor perquè a més de saludables siguin un plaer per als comensals.

L’alimentació equilibrada i saborosa és un dels pilars fonamentals de Residencial Sant Gervasi Parc. 

La correcta alimentació de la gent gran és una part fonamental per a aconseguir una vida saludable. L’impacte de la malnutrició en aquest grup de població suposa un major risc de contreure malalties, l’aparició de deterioració cognitiva, anèmies, dificultat per a controlar moltes malalties i una acceleració de les malalties degeneratives. Per això, en Residencial Sant Gervasi Parc comptem amb el nostre equip de cuina propi que elabora els menús pensant específicament en les necessitats dels nostres grans per a oferir-los la millor nutrició. 

D’altra banda, “l’acte de menjar” va molt més allà de sadollar la gana, es tracta d’un acte social i relacional de la nostra gent gran amb les persones amb les quals comparteixen el seu dia a dia. Això reporta importants satisfaccions i benestar psicoafectiu. Per aquesta raó, a Residencial Sant Gervasi Parc ha estat fonamental obrir el menjador quan ha estat un lloc segur per als nostres i les nostres residents. Aquest espai no és només el lloc on ens alimentem, és un lloc d’interacció social on xerrem, riem, compartim experiències i vivències.

Comedor Residencial Sant Gervasi Parc
Comedor Residencial Sant Gervasi Parc

T’agradaria tenir més informació sobre la residència per a gent gran Residencial Sant Gervasi Parc? Contacta’nsi et facilitarem tota la informació que necessites per a prendre la millor decisió.