Celebrem el II Festival de Gala amb els residents del nostre centre geriàtric a Barcelona!

El nostre centre geriàtric a Barcelona, Residencial Sant Gervasi Parc, destaca per ser un centre dinàmic i amb molta activitat. Ubicat a la zona alta de la ciutat, compta amb totes les comoditats perquè els residents se sentin com a casa.

Prioritzem l’atenció completament personalitzada per aconseguir el màxim nivell de comoditat i qualitat de vida. Ho fem fomentant la seva salut física i mental amb una àmplia varietat de tallers, activitats físiques, sortides cultuals i celebracions.

El nostre objectiu és gaudir de cada moment aprenent, ensenyant, escoltant i, sobretot, passant-nos-ho d’allò més bé. Posem el focus a cadascuna de les persones que formen el nostre centre geriàtric a Barcelona i ens adaptem a les seves necessitats i demandes.

A continuació compartim tots els detalls del meravellós esdeveniment que vam celebrar dijous passat amb tots els residents. Ens ho vam passar genial!

Ens vestim amb les nostres millors gales per a un esdeveniment molt especial

La setmana passada vam organitzar al nostre centre geriàtric a Barcelona la II edició del Festival de Gala de Residencial Sant Gervasi Parc.

Igual que a l’edició d’estiu, la Gemma, la nostra cap de perruqueria i les seves companyes la Carmen i la Marisol s’han encarregat d’organitzar tot l’esdeveniment. I han fet una increïble feina pentinant i maquillant tots els models!

L’equip tècnic també hi ha col·laborat decorant i organitzant tot l’espai perquè estigués tot a punt per a la funció. La Gemma va seleccionar els accessoris que van portar els models per crear diferents èpoques i ambientacions a la desfilada.

Així vam poder visitar Nova York i conèixer en primícia les tendències de moda més icòniques de Londres, París i Roma mentre ens narraven cada desfilada. A més, un meravellós DJ es va encarregar d’ambientar la vetllada amb música per situar-nos a cada moment i lloc. I com vam gaudir viatjant per una estona a altres regions del planeta!

Aquí compartim un vídeo i unes fotos del Festival. Oi que semblem professionals?

 

Com la primera edició, ha estat tot un gran èxit! Més residents s’han animat a participar deixant de banda la vergonya per passar una bona estona al costat dels seus companys i assistents. Sens dubte aquests moments ens animen a seguir ideant noves temàtiques per als propers tallers i jornades que celebrem al centre.

Quines altres activitats estem preparant al nostre centre geriàtric a Barcelona?

Tot i que no volem avançar res d’informació… aquesta setmana estem fent un torneig de dòmino i també estem preparant una de les nostres celebracions preferides!

El proper mes de febrer estarà carregat de sorpreses i moments especials juntament amb els residents de Sant Gervasi Parc.

Vols saber com ho passem? No us perdeu les actualitzacions del nostre blog i els nostres perfils d’Instagram, Facebook i TikTok!