residencia geriatrica sant gervasi

5 raons per a triar la nostra residència geriàtrica a Sant Gervasi

Si estàs buscant una residència geriàtrica a Sant Gervasi que ofereixi serveis 360 i prioritzi l’atenció personalitzada i la qualitat de vida dels seus usuaris, aquest post t’interessa!

Situada en un dels millors barris de Barcelona, Residencial Sant Gervasi Parc és una residència de la tercera edat amb un concepte hotel de cinc estrelles.

En les nostres modernes instal·lacions oferim una experiència avantguardista en llars per a les persones grans. Unifiquem les comoditats i serveis d’un hotel 5 estrelles amb les atencions i cures d’una residència.

Personalització dels serveis

La nostra prioritat és la qualitat de vida i per això oferim un tracte familiar i personal. Des del moment en què rebem una sol·licitud d’informació tractem cada cas de manera individual i personalitzada. Adaptem els nostres serveis a les necessitats reals de cada usuari i dels seus familiars per a brindar el major confort.

Així, poden gaudir d’un envelliment digne amb la major qualitat de vida i amb total tranquil·litat.

Residència geriàtrica amb concepte hotel 5 estrelles

La nostra residència geriàtrica a Sant Gervasi està situada en un barri ple de vida amb un ambient familiar i acollidor. Les instal·lacions modernes i confortables asseguren el màxim benestar i seguretat als residents.

Els amplis jardins que envolten el centre són ideals per a gaudir del bon temps. Aquí ens encanta celebrar els moments més importants i també realitzem quantitat d’activitats per a fomentar les relacions socials i evitar l’aïllament.

Serveis especialitzats

Els nostres serveis comprenen des de l’atenció mèdica personalitzada fins a les necessitats d’oci. Sempre potenciant la màxima autonomia de les persones i tenint en compte els seus gustos i preferències.

Com a residència d’alt standing, oferim serveis complets. Animació sociocultural, atenció social, perruqueria, bugaderia… i atenem qualsevol altra necessitat puntual.

També oferim serveis especialitzats per a residents amb necessitats especials. Alzheimer, parkinson, traumatismes, ictus, salut mental, malalties cròniques, esclerosi múltiple, discapacitat física o intel·lectual… tenim personal qualificat i instal·lacions especialitzades per a atendre persones grans amb qualsevol mena de malaltia o lesió.

Atenció mèdica

Un altre punt fonamental en Residencial Sant Gervasi Parc és que proporcionem atenció mèdica personalitzada ajustada a les necessitats de cada resident. Totes les persones que resideixen a les nostres instal·lacions i les que visiten el nostre centre de dia poden gaudir de serveis sanitaris adaptats a les seves necessitats.

Equip professional

El nostre equip de professionals sanitaris està format per un metge, un responsable higiènic sanitari, una psicòloga, una terapeuta ocupacional, tres fisioterapeutes, infermers i auxiliars de geriatria que vetllen pel benestar de tots els residents.

Tots comparteixen la passió pel seu treball i la dedicació. La seva professionalitat i àmplia experiència permet actuar de la forma més adient en qualsevol situació. Compromesos amb el benestar físic i emocional de cadascun dels residents, vetllen perquè se sentin acompanyats en tot moment.

Compartim la creença que tots mereixem un envelliment digne amb les cures i estímuls que fomentin el creixement personal de totes les persones. I, dins de la nostra varietat d’especialitzacions, compartim l’empatia, la dedicació, l’entusiasme, l’atenció a la diversitat i la passió pel nostre treball.

Si vols més informació sobre els nostres serveis, contacta’ns i t’atendrem encantats!