actividades residencia mayores

Tallers i activitats en la residència de gent gran Sant Gervasi Parc

Una cosa que sens dubte caracteritza el nostre centre són les activitats i tallers que duem a terme amb els residents.

Residencial Sant Gervasi Parc és una experiència avantguardista en llars per a la gent gran. Centrem tota l’activitat en la persona oferint serveis personalitzats sempre amb el millor tracte per part del nostre gran equip de treballadors.

Volem assegurar una vellesa digna a tots els nostres residents i, per a això, treballem contínuament per a millorar els nostres serveis i oferir solucions que responguin a les seves necessitats concretes.

Però, què podem fer per a assegurar la salut i el benestar en aquesta etapa vital? A continuació, t’expliquem com l’aconseguim a través d’activitats en la residència per a gent gran.

Com col·laborem a una vellesa digna i saludable?

L’envelliment és un procés vital natural i, per tant, la vellesa és una etapa més de la vida que hem d’acceptar amb naturalitat per a treure-li el major partit i gaudir de totes les coses meravelloses que se’ns presentin.

Normalment, durant la tercera edat les persones solen tenir més temps lliure. En la gran majoria de casos es posa fi a tasques que han ocupat durant anys la major part del temps com el treball, la criança dels fills, etc.

És llavors, un moment idoni per a reprendre alguns dels nostres entreteniments, descobrir noves aficions i, sobretot, continuar participant de manera activa en la vida social i familiar.

Això és el que volem aconseguir en el nostre centre residencial. Que tots els nostres usuaris gaudeixin d’una vida plena, fomentant la seva independència mentre es relacionen amb altres persones per a evitar l’aïllament i el sentiment de solitud.

Diàriament realitzem activitats que establim a partir de 3 eixos. A nivell motor, amb diferents tipus d’exercicis per a dominar el moviment corporal. També a nivell cognitiu, per a millorar la memòria, l’atenció, la concentració i la creativitat. I, finalment, a nivell social i afectiu, que permet conèixer-nos millor, afrontar les nostres pors i millorar les relacions socials.

Si vols saber més sobre els tallers i activitats que duem a terme en la residència, a continuació et deixem algunes imatges!

Aquests són alguns dels tallers i activitats que hem realitzat en la residència aquest mes!

El mes de maig ha estat fantàstic a la residència. Hem gaudit al màxim el bon temps amb tota mena d’activitats i tallers per a passar una estona agradable amb altres usuaris i treballadors.

Els passejos no han faltat! El barri de Sant Gervasi a Barcelona, on es situa la residència, es caracteritza per les seves zones enjardinades i l’amabilitat de la seva gent. Hem pogut recórrer els carrers, gaudir dels parcs i fins i tot xerrar amb veïns i comerciants de la zona.

actividades residencia mayores

 

 

 

 

 

 

 

 

Una altra activitat que realitzem en la residència és la teràpia assistida amb gossos! Desgraciadament vam haver de suspendre-la per la pandèmia però fa ja un any que vam rependre aquesta activitat terapèutica que aporta tants beneficis a nivell emocional, cognitiu i funcional. A nosaltres ens encanta i els residents ho passen en gran!

Els tallers de cuina són una altra de les nostres especialitats. En aquesta ocasió, hem aprofitat el bon temps per a fer broquetes de fruites, delicioses i ideals per a aportar un plus d’hidratació als nostres cossos en aquests dies tan calorosos.

Tenim preparades moltes més activitats en la residència per a aquest estiu. Per això, si no vols perdre’t cap de les nostres actualitzacions, segueix-nos en les nostres xarxes socials. Ara també tenim perfil en Tik Tok!