Sant Gervasi Parc celebra un Sant Jordi ple d’esperança

Sant Jordi ha arribat a Sant Gervasi Parc amb decisió, alegria i, sobretot, esperança. L’energia del 23 d’abril ha tornat de nou, aquesta vegada sense confinament estricte, i en el nostre centre hem volgut celebrar-lo amb els nostres treballadors i residents de la millor manera possible: amb roses, llibres i una jornada repleta d’activitats.

La llegenda s’ha reviscut amb tornejos de bitlles amb figures dels seus personatges, per la qual cosa no podien faltar el drac, la princesa i el cavaller que dóna nom a la celebració, tot això en una batalla de punts entre els residents que ha estat renyida fins al final.

A més, s’ha organitzat un taller de manualitats per crear punts de llibre en forma de rosa, i hem pintat una senyera casolana per col·locar-la en el pastís de Sant Jordi que més tard s’ha servit en la tradicional festa de cada planta. El dia ha acompanyat a la celebració i hem pogut gaudir del sol i de l’aire lliure a la nostra terrassa. Durant la festa s’ha fet lliurament del punt de llibre, deixant diversos d’ells a la recepció per a les famílies.

Bolos Sant Jordi
Bolos Sant Jordi
Pastel Sant Jordi
fiesta Sant Jordi

La passió per la lectura i les històries a Sant Gervasi Parc

En el nostre centre sempre ens ha encantat la literatura: en el taller de lectura de Sant Gervasi Parc gaudim cada setmana de relats, històries i experiències. Per aquest motiu, a Sant Jordi no podia faltar un recital de poesia en el qual tant treballadors com residents s’han animat a llegir un recopilatori de poemes molt coneguts, i fins i tot a recitar obres de la seva infància o escrites per ells mateixos.

Sant Jordi
recital Sant Jordi

Per tancar el dia s’han fet balls, aperitius i, per descomptat, l’emotiu lliurament de la rosa a tots els nostres residents. I és que en els temps que corren, aquestes dates tenen un pes molt important en l’agenda de Sant Gervasi Parc. Per a nosaltres, no hi ha res millor que celebrar la vida!

Sens dubte, Sant Jordi ha estat una jornada d’esperança i il·lusió, amb una pandèmia cada vegada més controlada i unes restriccions que ja ens permeten poder desplaçar-nos i veure als nostres sers estimats. Malgrat ser un dia sense plena normalitat, podem afirmar amb rotunditat que ha estat un 23 d’abril especial. Agraïm enormement a tot l’equip i als residents la seva participació i contribució a la celebració. Sense ells no hauria estat possible.

T’agradaria tenir més informació sobre la residència per a gent gran Residencial Sant Gervasi Parc? Contacta’ns i et facilitarem tota la informació que necessites per prendre la millor decisió.